Olimposlular & Demitanrılar RPG
Olimposlular & Demitanrılar RP'ye hoş geldin!
Sitemizin içeriği hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsin.
Üye olarak sen de melezlere ve Olimposlulara katılabilirsin!
Olimposlular & Demitanrılar RP'ye hoş geldin!
Sitemizin içeriği hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsin.
Üye olarak sen de melezlere ve Olimposlulara katılabilirsin!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Percy Jackson ve Olimposlular'ın en canlı yaşandığı adres..

KapıAnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tanrıça Artemis

3 posters
YazarMesaj
Artemis
Ay ve Avcılık Tanrıçası
Ay ve Avcılık Tanrıçası
Artemis

Özel Yetenek : Dünyayı aydınlatabiliyorum, av konusunda benden daha yetenekli bir varlık yok.
Kadın Mesaj Sayısı : 25

Kişi sayfası
Rp Seviyesi:
Tanrıça Artemis Left_bar_bleue85/100Tanrıça Artemis Empty_bar_bleue  (85/100)

Tanrıça Artemis Empty
MesajKonu: Tanrıça Artemis   Tanrıça Artemis Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 8:38 pm

Artemis yayını ve oklarını hazırlayarak Apollon'un saraya dönüşünü izledi. Apollon yorgun görünüyordu. Artemis tedirginlikle yanına gitti ve oturdu.
" Apollon? "diye sordu sadece. Zeus-Poseidon-Hades üçlüsünün aksine Olympos'ta Artemis ve Apollon'un kavga ettiği görülmemişti. Onlar dünyanın en iyi uyuşan kardeşleriydi. Apollon Çocukları'na bile Artemis göz kulak olmuştu.Apollon, Artemis'in sesini duyunca gözlerini açtı ve tanrıçaya baktı. Tanrının gözleri yorgundu,hüzünlüydü ve bıkkındı." Artemis bugün görevlerimi yerine getirirken oklarım hiç istemediğim sonuçlara yol açtı. İnsanların refahı bizim ellerimizde evet biz daha yüceyiz ama onları kendi hallerine bırakınca Kronos zamanına döneriz sadece. "
" Apollon anlamıyorum. Oklarınla ne yaptın? "
" Birçok insan bugün oklarım yüzünden can verdi. Yarın devam etmek bile istemiyorum. "
Artemis kardeşine baktı. Daphne' i kaybettiğinden beri bu kadar üzülmemişti. Artemis onun için yaptıklarını düşündü. Koronis' i İskhys' i ..." Sanırım bunu halledebilirim. "dedi ve togasıyla elbisesini alıp çıktı. Kendi sarayına doğru hızla gitti ve yayıyla okunu sırtına aldı. Oreades' lere , Nympha' lara seslendi. " Artemis Avcıları. Tanrıçanıza hizmet için geliniz. "Onu bütün avcıların duyacağını biliyordu. Babasına sessiz bir teşekkür etti ve sarayından çıktı. Muhteşem ay doğuyordu. Artemis kendisini seyrederken ayı yönlendirmeye başladı. Bu sırada avcılar toparlanıyordu. Artemis onları görmeden Apollon'un oklarıyla talan ettiği çöl haline gelmiş yerleri buldu. Apollon üzülmekte haklıydı oklarını rastgele atmıştı resmen. Artemis ay ışıklarını denize ve çöllere yansıttı. Ay Tanrıçası Poseidon'a seslendi ve Deniz Tanrısı'yla iş birliği yaptı. Ay denizin üstüne vurdukça denizde çöle kavuştu ve oklarla talan olan topraklar yeniden güzelleşmeye başladı. Artemis sıranın dünyaya geldiğini düşünüp ayı daha da yükseltti. Bu gece için dolunayı seçti ve hilalle yarımayı eve geri gönderdi. Dolunayın ışıklarını arttırıp dünyaya ferahlık sağladı. Bu gece Ay Tanrıçası olarak görevi bitmişti şimdi yolculara bakmalıydı. Hekate için bir çağrı olup olmadığına bakınca çağrıların fazla olduğunu gördü ve ellerini havaya kaldırdı. Güzelliği ve zekasıyla Olympos' un iddaalı tanrıçalarından olan Artemis yolcuların kalplerine ferahlık yollarına ise huzur doldurdu. Yollarını kısalttı ve şüphelerini giderip onlar kutsal elleriyle dokundu. Ölülerin ruhlarına baktı ve Hades'in ülkesine geçecek olan ruhları Thanatos ve Hypnos' a teslim etti. Kendi görevlerini tamamlamanın huzuruyla avcılarına döndü. Musa' ların güzel sesleri sarayda yankılanırken Avcıların önüne geçti.
"Bugün yapılacak olan avda kimse kendine birşey beklemesin. Bunu insanlar için yapacağız. " dedi ve gülerek koşmaya başladı. Beyaz kıyafeti bembeyaz cildinde dalganıyordu. Avcıları peşinde koşturarak dağlardan inmeye başladı. Gördüğü besleyici hayvanları avlıyor ve avcılarına veriyordu. Onlarda bu hayvanları insanlara dağıtıyordu. Sabaha kadar böyle devam ettiler ve sabah Apollon' un sarayında çıkış vakti gelince Artemis avı sonlandırdı. Sarayına geri döndü ve Musa'ların hoş şarkılarıyla Apollon' a gülümsedi. " Artemis! "
" Apollon korkmana gerek yok. Oklarının yaraları tedavi edildi. "
" Anlamadım? "
" Of Apollon! Basitçe anlatıyorum bazen Olympos'a hakaret gibi bi algılayış kapasiten oluyor! Oklarınla açtığın çöller Poseidon ve benim yardımımla çöllere su akıttık ve eski hallerine döndürdük. Oradaki aç kalmış insanlara avcılarımla beraber yardım sağladık. Anladın mı küçük kardeşim? "
Artemis alayla konuşunca çevrelerini saran yardımcılar gülmeye başladı. Apollon' un kaşları bu gülüşler nedeniyle çatılsa da sonra yüzü aydınlandı. Artemis' in istediği buydu işte. Apollon Güneş Tanrısı'ydı ve hep gülmeliydi.
" Athena' ya danışmalıyım. Çöller hakkında birşeyler yapılmalı. Poseidon ve ben elimizden geleni yaptık ama su uzun süre orada durmaz. "
" İyi de Athena' ya ne diyeceksin ki? Dünya dengesini bozacak üç tanrı var sadece. "
" Amaç dengeye yardım etmek. "
Artemis hızla mükemmel sarayında yürümeye başladı. O geçerken altın ve gümüş kaideler parlıyor ve masmavi süslemeler pembeleşiyordu. Artemis odasına girdi ve nedimesine seslendi. Sesiyle beraber kuşlar şakımaya başladı. Gülümsedi ve yaklaşan nedimesine yumuşak bir sesle lacivert renkli eteklerinde gümüş işlemeler olan elbisesini getirmesini rica etti. Saçlarını açık bıraktı ve beline kadar uzanan buklelerinin boynundaki yumuşaklığına dokundu. Giyinmesi bitince Olympos Konseyi'ne doğru ilerledi. Şarına binmeyi seçmemiş yürümeyi tercih etmişti çünkü Athena' nın sarayı kendi sarayına çok yakındı. Yürürken satirler, sentorlar, ağaç-su-toprak perileri , eskiden avcılarda olan ama artık eğitmen olmuş periler önünde saygıyla eğilip ismini haykırdı. Gülümseyerek karşılık verdi ve Athena' nın sarayına girdi." Athena ? "
Uzaktan beliren zeka tanrıçası güzel yüzünde müşfik bir gülümsemeyle Artemis' i selamladı. Artemis gülümsedi ve Athena' nın hazırlanışını izledi. Athena pembeler içindeydi ve kahverengi saçlarını topuz yapmıştı. Artemis , Athena'nın gülümsemesinden neden burda olduğunu bildiğini anladı. Tam ağzını açacakken Athena' nın güzel sesi duyuldu.
" Bana birşey danışmak üzere geldiğini düşünüyorum Artemis. "
" Haklısın Athena. Sana danışmak istediğim bir konu vardı. Apollon'un oklarının çöle dönüştürdüğü veya hiç uzanmadığı yerler var. Buralara nasıl ulaşabiliriz? Apollon'un Okları yüzyıllardır aynı sınırlara gidebiliyor. Biliyorsun kendi ışıklarımı kimsenin ulaşamayacağı yerlere kadar ulaştırıyor ama Apollon bunu yapamıyor. Dün çölleri mahvetmiş. Poseidon ile birleşerek düzelttik ama bu geçici bir çözüm. "

Artemis düşünürken Athena güzel başını birazcık eğdi. İki tanrıça müthiş bir sakinlikle düşünüyordu ve sarayın çevresindeki periler bile susmuştu.Derken Athena'nın sesi odada yankılandı. Gözlerinde sonucu bulmanın sevinci vardı. " Buldum Artemis . Senin ışıklarınla Apollon'un oklarını aynı döngüye koyacağız. Apollon'un ulaşamadığı yerler buzul birden ulaşırsak erir . Çöllere ise su lazım ki bu Poseidon ve Asapos' a iş düşecek demek . Bu konuda dördümüz beraber çalışacağız hatta Hephaistos ve Hera' ya ihtiyacımız olabilir . "
Athena heyecanlanmıştı. Artemis gözlerini kocaman açarak heyecanlı tanrıçaya baktı ve güldü. Athena hızla kolundan tuttu ve havada uçarak Konsey'e gittiler.
Artemis' in yüzünde büyük bir gülümseyiş vardı...
Athena
Admin | Bilgelik ve Savaş Tanrıçası
Admin | Bilgelik ve Savaş Tanrıçası
Athena

Özel Yetenek : Bilgelik ve savaş tanrıçası olarak bütün savaş aletleri ve türlerinde uzmanım. Bir diğer yeteneğim ise baykuşa dönüşebilmem.
Kadın Mesaj Sayısı : 103

Kişi sayfası
Rp Seviyesi:
Tanrıça Artemis Left_bar_bleue100/100Tanrıça Artemis Empty_bar_bleue  (100/100)

Tanrıça Artemis Empty
MesajKonu: Geri: Tanrıça Artemis   Tanrıça Artemis Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 9:54 pm

Betimlemelerin daha da artmış canım. ^^ Cümle sonundaki noktadan sonra boşluk da bırakmışsın. Fakat bazı tırnak işaretlerini kapattıktan sonra kelime arasında boşluk koymamışsın. Renkler göz yormuyor, uyumlu olmuş ama herkesin konuşma renkleri aynı. Her kişinin kendi konuşma rengini ayarlayıp, bazı nokta sonrası boşluklara da dikkat edersen Rp daha güzel olur. Puanın 85'e yükseldi. Serenity karakterinde de puanın yükselecek. ^^
http://olympiansdemigods-rp.yetkinforum.com
Silena Beauregard
Admin | Tanrıça Afrodit'in Çocuğu | Afrodit Kulübe Lideri
Admin | Tanrıça Afrodit'in Çocuğu | Afrodit Kulübe Lideri
Silena Beauregard

Özel Yetenek : Yürürken karşı cinsi etkiliyorum. Ve annemin aşk büyüsünden düşük bir doza sahibim.
Kadın Mesaj Sayısı : 122

Kişi sayfası
Rp Seviyesi:
Tanrıça Artemis Left_bar_bleue100/100Tanrıça Artemis Empty_bar_bleue  (100/100)

Tanrıça Artemis Empty
MesajKonu: Geri: Tanrıça Artemis   Tanrıça Artemis Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 9:58 pm

Kiliit. xD
http://olympiansdemigods-rp.yetkinforum.com/

Tanrıça Artemis
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Artemis